Утре ќе се отвори изложбата „Дузина“

Во кафе бар „Министерство“ утре со почетокот во 14 часот ќе се отвори изложбата „Дузина“, која требаше да се одржи на фестивалот на Спомен Костурница, но беше одложена поради лошите временски услови.

На изложбата е предвидено да бидат изложени дела на 12 уметници, а ќе настапи и диџејот Игор Манојловски-КАЛЦ. Настанот ќе одржи согласно здравствените протоколи. Организатор е „Вајер Ентертејнмент“ од Куманово.

Коментари

коментар(и)