Физички напад врз вработена во Општа болница Куманово

Секторот за внатрешни работи Куманово информира дека вчеравечер околу 21 часот во СВР Куманово 37-годишна кумановка пријавила дека додека била на своето работно место во Општа болница Куманово била физички нападната од две лица.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)