Шестмина новозаболени кумановци од Ковид-19

Нови 202 случаи на КОВИД-19 во земјава регистрира министерството за здравство во последните 24 часа, од нив шестмина се кумановци.

Од вкупниот број на позитивни (202), регистрирани се 35 реинфекции.

Регистрирани сe 201 оздравен пациент од кои кумановци се седум.

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се и две починати лица.

Бројот на активни случаи на ниво на држвата изнесува 1.534.

Во Куманово  активни се 33 случаи на коронавирусот.

Коментари

коментар(и)