Албанец приведен на Табановце

Полициски службеници вчера на граничниот премин Табановце го привеле 33 годишниот Е.М од Албанија, бидејќи при извршена пасошка контрола било констатирано дека приложил патна исправа на друго лице.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)