Вакцините на АстраЗенека пристигнуваат во недела

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека првите вакцини преку КОВАКС системот ќе пристигнат в недела.

-Оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје пристига првата пратка од 24.000 вакцини на Астра Зенека преку Ковакс системот, напиша Филипче на Фејсбук.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)