ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ најави голема победа на следните избори

Од трибината „Младински политики“ синоќа во Куманово ВМРО-ДПМНЕ најави голема победа на следните парламентарни и претседателски избори. Тие порача дека за уште неколку месеци власт, не треба да се прави предавство на столетието на македонските и национални интереси. Најавија и дека актуелната власт ќе одговара за стореното.

Коментари

коментар(и)