(ВИДЕО) „Врати се“ нова песна на бендот „2Be“

По успешната прва песна „100 песни“, момците од „2Be“ го објавија вториот сингл насловен „Врати се“, за која е снимен и одличен видео запис. Песната е авторско дело на браќата Тино и Љупче Стојановски.

Триото 2Be го сочинуваат Љупче Стојановски – гитара и вокал, Тино Стојановски – гитара и Синиша Зукиќ – тапани и кахон. 

Изминатите години 2Be активно настапува низ Македонија со  поп пејачката Александра Јанева.

Коментари

коментар(и)