ВИДЕО: Ковачевски: Опозицијата шири лаги и небулози

Во одговор на новинарско прашање, претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски оцени дека тврдењата на Христијан Мицкоски за наводно редефинирање на државата, се уште едни од низата небулози што опозицијата постојано ги пласира.

Коментари

коментар(и)