(ВИДЕО) Ракометарките го прославија успехот со градоначалникот

Ракометарките на ЖРК Куманово ја освоија двојната круна во Македонија, откако станаа шампионки на Македонија и го освоија Купот на Македонија. По тој повод  ракометарките се сретнаа со градоначалникот  Максим Димитриевски и му врачија медали во знак на благодарност за поддршката.

Коментари

коментар(и)