„Вообразен болен“ од Молиер, поставена во кумановскиот театар

Со почеток во 18 часот, денеска и утре, сабота, 13ти Март, на сцената на кумановскиот театар ќе се игра претставата „Вообразен болен“, во режија на Драгана Гунин, а работена по текст на Жан Батист Молиер. Силна екипа од нашиот театар ќе настапи пред кумановци со маски и на пристојна дистанца, покажувајќи како се негува културата во нас и во време на опасна пандемија.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)