Во пожар изгоре старото училиште во село Винце

Во пожар изгоре училишната зграда во селото Винце, која не е во функција четириесетина години. Пожарот избувнал во саботата, изминатиов викенд околу 18 часот, а пожарникарите се бореле со огнената стихија до полноќ. Се интервенирало со две противпожарни возила, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК).

Коментари

коментар(и)