Во сообраќајна незгода повредени неколку лица

Вчера околу 23,20 часот на пат за село Зубовце, патничко возило со кумановски регистарски ознаки, управувано од 36 годишно лице од Куманово излетало од патот, информира полицијата.

По незгодата, во Општата болница-Куманово, на две лица им биле констатирани тешки телесни повреди, додека кај останатите сопатници, уште две лица и пет малолетници биле констатирани повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Коментари

коментар(и)