Двајца кумановци казнети заради маска

СВР Куманово информира дека во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 8 лица не ја почитувалe Уредбата за задолжително носење заштита на лицето.

Од издадените прекршочни налози, во Куманово има – 2, во  Кратово -6.

За нив ќе следуваат соодветни мерки, соопштувааат надлежните.

Коментари

коментар(и)