Двајца новозаболен од ковид 19 во Куманово, вкупно активни шестмина

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 135 нови случаи на КОВИД-19. Од нив двајца се од Куманово. Од вкупниот број на позитивни (135), регистрирани се 13 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа не се пријавени починати лица.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 621, а во Куманово активни на вирусот се само шест лица.

Коментари

коментар(и)