Две лица каснати од кучиња

Во Секторот за внатрешни работи Куманово, С.Ј.(39 години ) од Куманово пријавила дека во дворот на основно училиште на улицата „Народна Револуција“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник. Истиот ден и Б.А.(64 години) пријавил дека на крстосницата од улицата „Тоде Мендол“ и булеварот „Трета македонска ударна бригада“ бил каснат од куче скитник.

Коментари

коментар(и)