Две лица новозаболени од ковид 19 во Куманово

Две лица се новозаболени од ковид 19 во Куманово, покажуваат податоците на Министерството за здравство.

Според статистиката на ниво на градот позитивни на вирусот се девет лица.

Во земјава пак денеска се регистирани вкупно 127 нови случаи.

Бројот на активни случаи изнесува 802.

Коментари

коментар(и)