Димитриевски: Расте бројот на новозаболени, да се почитуваат мерките

Првиот човек на Куманово, Максим Димириевски на денешната прес конференција апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките за заштита, бидејќи последнава недела се регистирани 46 новозаболени од Ковид 19.

Коментари

коментар(и)