Еден нов случај на ковид-19 во Куманово

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 73 нови случаи на КОВИД-19, од нив едно новозаболено лице во Куманово .

Регистрирани сe 66 оздравени пациенти, а во текот на изминатите 24 часа е пријавено едно починато лице од Скопје (92г) починато во болнички услови.

Бројот на активни случаи на ниво на државата изнесува 437.

Во Куманово само шест активни случаи на ковид -19.

Коментари

коментар(и)