Жител на Липково нападнат и ограбен

Шеесет и двегодишно лице од Липково пријавило дека го нападнале со тврд предмет и го ограбиле, информира Секторот за внатрешни работи Куманово.

Според пријавено вчера по 17 часот на улицата 11-ти Октомври, жител на село Ваксинце, општина Липково пријавил дека бил нападнат со тврд предмет и ограбен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)