Значително намалување на цените на горивата од полноќ

Цените на горивата се намалуваат вечерва од полноќ, соопшти Регулаторна комисија за енергетика.

Цената на ЕУРОСУПЕР 95 се намалува за два денари и ќе изнесува 91,5 денари по литар, Цената на ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава поевтино за два денари, и според новата цена ќе изнесува 94 денари.

Дизел горивото се намалува за три денари, и според новата цена ќе се продава по 93 денари по литар.

Се намалува и цената на екстра лесното масло за домаќинство за три денари, и ќе изнесува 88 денари.

Коментари

коментар(и)