Кај кумановец пронајдени забранети супстанци

На 22.04.2021 година во 18.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода О.С. (40), од Куманово бидејќи кај него била пронајдена марихуана, прашкаста материја и таблети, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментари

коментар(и)