Коледарите ја спроведоа крводарителската акција во чест на Тоше (видео)

Традиционалната крводарителска акција што коледарите од нашиот град оваа година ја посветија на Тоше Проески, денеска успешно се спроведе на одделот за трансфузиологија во градската болница. Очекуваниот број на крводарители е триесетина до крајот на акцијата, па затоа во моментот на снимањето ова утро нашата екипа забележа многу мал одзив. Состојбата со крвни резерви во нашиот град е стабилна, но крводарителските акции секогаш се добредојдени за збогатување со нови единици, посочи доктор Дритон Биљали.

Во продолжение проследете ја изјавата

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)