Костовски: ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно ги брани осудените насилници од 27-ми април (ВИДЕО)

Денес пратеникот од редовите на СДСМ Мартин Костовски, оддржа прес-конференција на која што ја обвини опозициската партија за денешниот протест кој се оддржа во Скопје, на коишто тие се со единствено барање за ослободување на осудените поради инцидентите во Собранието на 27-ми април. Во продолжение да ја проследиме изјавата.

 

 

Коментари

коментар(и)