Кривична пријава против две лица поради насилство

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Н.С.(51 години ) и Б.Т.(47 години), двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство“. На 09-ти минатиот месец на место викано ,,Маркова нива“, пријавените започнале физичка пресметка со П.Т., по што Н.С. со неговото возило му ја прегазил ногата на П.Т., нанесувајќи му тешка телесна повреда, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)