Кумановец лишен од слобода, пронајдена марихуана

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово го лишиле од слобода С.Т.(27 години) од Куманово затоа што кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)