Кумановец приведен, осоменичен за кражби

Дваесетгодишно лице е лишено од слобода, бидејќи се сомничи дека одзел повеќе  предмети од објект во изградба на улицата „Питу Гули“ и во продажен објект на булеварот „Октомвриска Револуција“, информира полицијата.  Д.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)