Кумановец приведен, ја нападнал сопругата

Четириесет и седумгодишен кумановец бил приведен бидејќи ја нападнал својата сопруга. Кумановската полицијата информира дека полициски службеници вчера пред полноќ го лишиле од слобода Б.Д.(47 години) од Куманово затоа што во семејниот дом физички ја нападнал својата  39- годишна сопруга. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

 

Коментари

коментар(и)