Кумановка претепана од тројца малолетници

Триесет и осумгодишна кумановка била физички нападната од тројца кумановци на градскиот плоштад во Куманово.

Во полициска станица Куманово А.Ј.(38 години) пријавила дека на плоштадот била физички нападната од тројца малолетници кои ги познавала, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)