Куче скитник нападнало 60-годишна кумановка

Шеесетгодишна кумановка пријавила дека била касната од куче скитник, информира кумановската полиција.

Настанот се случил вчера во 17 и 30 часот, во близина на местото викано „Митев Мост“ во Куманово.

Коментари

коментар(и)