Лишени од слобода крадци, ограбиле црква

Полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода двајца кумановци. Тие се сомничат дека со употреба на сила влегле во црква во Куманово и одзеле пари.
Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)