МВР: Запленети околу четириесет килограми марихуана

Сузбиена е меѓународна криминална група за нелегална трговија со дрога, пришто приведени се 10 лица – државјани на Македонија, Албанија и Косово.

Како што соопшти МВР, запленети се околу 40 килограми марихуана со вредност над 200.000 евра.

Акцијата се случила синоќа, а приведените организирале транспорт на марихуана од Албанија преку Косово во нашата држава, со цел понатамошен транспорт за Турција.

Коментари

коментар(и)