Мотокултиватор удри во 37-годишна кумановка

Секторот за внатрешни работи информира дека вчера во 12.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улицата, „Иво Лола Рибар” во Куманово мотокултиватор управуван од 33- годишно лице удрило во пешак, 37-годишна кумановка.

Како што се соопштуваат од СВР Куманово, со телесни повреди констатирани во Општа болница Куманово се здобила Д.С. од Куманово.

Коментари

коментар(и)