Над 50 кумановци казнети поради неносење маска

Поради неносење на заштитна маска на лице на јавена простор, 53 граѓани на Куманово ќе се соочат со парична казна.

„Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (10.03/11.03.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 80 лица не ја почитувалe. Од нив во Куманово 53, во Крива Паланка 17 и во Кратово 10“, соопштуваат од МВР.

За сите ќе следуваат соодветни мерки.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)