Нападнат вработен во Општата болница

53-годишен кумановец, вработен  во Одделението за рентген во Општа болница во Куманово, пријавил дека додека извршувал службени дејствија вчера, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)