Нападнат скопјанец на ГП Табановце

Синоќа пред полноќ во СВР Куманово, 46-годишен скопјанец пријавил дека на граничниот премин „Табановце“ бил физички нападнат од неколку лица, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)