На Табановце приведен Србин

На граничниот премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода С.Ј.(49 години) од Република Србија затоа што при извршена проверка во оперативна евиденција било констатирано дека евидирал на стоп листа и се барал по телеграма од СВР Куманово. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)