Неофицијално: Оливер Илиевски кандидат за градоначалник

СДСМ денеска ќе го објави името на кандидатот за градоначалник, со кој ќе настапи на претстојните локални избори во Куманово.

Извршниот одбор синоќа ги утврдил кандидатите за градоначалници, а тоа ќе го соопшти на прес конференцијата што е најавена во 16 и 30 часот.

ТВ Плус неофицијално од извори од партијата дознава дека актуелниот секретар на општинската организација во Куманово, Оливер Илиевски ќе ја добие поддршката од партијата и ќе влезе во трката за градоначалник на Куманово.

Актуелниот градоначалник Максим Димитриевски на изборите ќе настапи како независен кандидат, а ВМРО-ДПМНЕ веќе пред една седмица соопшти дека поддршката од граѓаните ќе ја бара актерот Тони Михајловски.

Коментари

коментар(и)