Ограбена црква во село Никуљане

Педесет и петгодишен кумановец, пријавил дека била ограбена црква во село Никуљане.

Вчера нешто по 12 часот, во  СВР Куманово, М.С.(55 години) пријавил дека во црква во село Никуљане, кумановско, биле одземени пари и предмети. Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)