Ограбен маркет на улица „425“ во Куманово

Утринава во 07 часот во Секторот за внатрешни работи, 46-годишен кумановец пријавил дека во неговиот маркет на улицата „425“ во Куманово едно лице со употреба на сила влегло и одзело повеќе производи, информира полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)