Осум нови случаи на коронавирусот во Куманово

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистриран е 91 нов случај на ковид-19.

Од нив,  8 новозаболени лица од коронавирусот се од Куманово.

Не се пријавени починати лица во изминатото деноноќие.

Во Куманово активни се 15 случаи на ковид-19.

Коментари

коментар(и)