Пионерите на ГФК Куманово обезбедија пласман во повисок ранг

Пионерите на Градскиот фудбалски клуб Куманово обезбедија прво место и пласман во повисок ранг од следната сезона.

Како што информираат од клубот главна цел во наредната сезона ќе биде пласман во втората македонска лига на сениорскиот тим и пласман во супер лигата со младинскиот тим кој ќе се натпреварува во четири генерации.

Коментари

коментар(и)