Пожарникарите гаснеле запален контејнер

Кумановските пожарникари изминатото деноноќие забележале само една интервенција.

Нешто по 07 и 30 часот наутро, тие гаснеле запален смет во контејнер во близина на гимназијата „Гоце Делчев“. На интервенцијата биле четири пожарникари со едно противпожарно возило, стои во дневниот билтен од регионалниот центар за управување со кризи.

 

Коментари

коментар(и)