Пожарникарите гаснеле пожар во подрум во згради

Кумановските пожарникари изминативе 24 часа регистрираат две интервенции. Првата била во подрум на згради на улицата „11-ти октомври“, а втората е на запален смет на депонија во „Ѓорче Петров“, стои во дневниот билтен од РЦУК.

Коментари

коментар(и)