Пожар во станбен објект, нема повредени

Пожар  утринава во 05 и 20 часот настанал во станбен објект на улицата „Боро Прцан“ во Куманово.

Истиот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица -Куманово, а повредени лица нема.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)