Пожар во стан на „Тоде Думба“

Кумановските пожарникари вчера интервенирале на пожар во станбен објект на улицата Тоде Думба, информира кумановската полиција. Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Коментари

коментар(и)