Полицајци спречиле лице да скокне од Житомел

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово спречиле лице да скокне од поранешната фабрика „Житомел“. По добиена пријава дека едно лице се обидува да скокне, полициски службеници излегле на местото и го спречиле лицето во намерата, по што било предадено на Итна медицинска помош, информираат од полицијата.

Коментари

коментар(и)