Поскапуваат горивата, познати новите цени

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство, од полноќ се зголемуваат за 1,00 денар, а ЕУРОДИЗЕЛ за 1,50 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 78,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 80,50 денари, Екстра лесното масло за домаќинство  за 67,50, а ЕУРОДИЗЕЛ  за 69,00 денари за литар.

За 0,5 денари поскапува и Мазутот и еден килограм ќе чини 39,4 денари.

Коментари

коментар(и)