По распишана потрница приведено лице од Куманово

На 23.04.2021 во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Kуманово, врз основа на судска наредба, го привеле Ј.Л.(33) од Куманово за издржување казна затвор за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Идризово за издржување на казната.

Коментари

коментар(и)