Приведени двајца кумановци за поседување марихуана

СВР Куманово информира дека синоќа во 19.40 часот, полициски службеници лишиле од слобода  двајца кумановци на возраст од 22 и 32 години од причина што кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија надлежните.

Коментари

коментар(и)