Приведени двајца Пакистанци за напад на свои сонародници

Двајца мигранти државјани на Пакистан биле приведени вчера од кумановската полиција, под сомнение дека нападнале други двајца сонародници поради постоење основи на сомнение дека на 14.04.2021 година во близина на поштата во селото Ваксинце со остар и тврд предмет им нанеле тешки телесни повреди на две лица исто така од Пакистан, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Против лицата А.А.К и Р.М. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Коментари

коментар(и)